טוויטר אוסרת כעת על התבטאויות בלתי-הומניות על סמך גיל, מוגבלות ומחלות

הרחבת עדכוני מדיניות סביב דה-הומניזציה של דיבור שנאה

טוויטר עדכנה את מדיניות דיבורי-שנאה שלה בכדי לכסות ציוצים שמעלים הערות לא הומניסטיות, שהן הערות שמתייחסות ל"אחרים פחות כאל בני אדם ", על בסיס גיל, מוגבלות או מחלה. השינויים בעקבות עדכוני מדיניות החברה שנערכו ביולי האחרון שאמרו כי טוויטר תסיר ציוצים שיבצעו דה-הומניזציה של קבוצות דתיות.

לפני כן, טוויטר פרסמה בשנת 2018 איסור נרחב על דה-הומניזציה של הדיבור כדי להוסיף למדיניות הדיבור השנאה הקיימת שלה המכסה מעמדות מוגנים כמו גזע ומין. מאז עדכן את מדיניות הדה-הומניזציה זו בכדי לקחת בחשבון מקרים ספציפיים שמערכת הכללים המקורית שלה לא הצליחה לטפל, על סמך משוב של משתמשים.

כעת, בטוויטר אומרים כי ציוצים כמו אלה בתמונה למטה יוסרו כאשר הם מדווחים:

החברה טוענת כי ציוצים שדיווחו בניגוד למדיניות החדשה הללו אך פורסמו לפני היום יוסרו אך לא יביאו להשעיית חשבון.

טוויטר הוציאה לראשונה מדיניות האוסרת על נאום דה-הומניסטי בספטמבר 2018. בזמנו, טוויטר ביקשה משוב ואחר כך אמרה שהיא קיבלה יותר מ -8,000 תגובות ברחבי יותר מ -30 מדינות תוך שבועיים בלבד. הרבה מהפידבק התרכז סביב המדיניות רחבה מדי. אז טוויטר החלה לקרוא סוגים מסוימים של דיבור נגד קבוצות ספציפיות בניגוד לחוקים שלה, החל מדת וכעת גיל, מוגבלות ומחלות.

בציוץ מציין החברה כי בסופו של דבר קבוצות נוספות יוגנו על ידי מדיניות זו:

טוויטר גם לא מאפשרת ליצור קשרים שגויים או לנקוב בשמות טרנסג'נדרים בשם בו השתמשו לפני שהם עברו, נקראה גם "deadnaming", מדיניות שהוקמה בסוף 2018. החברה אמרה באוקטובר 2019 שכלי התיווך האוטומטיים שלה מסמנים כעת ומסירים עוד ממחצית מהציוצים הפוגעניים לפני שמשתמשים מדווחים עליהם.

מקור: https://www.theverge.com/2020/3/5/21166940/twitter-hate-speech-ban-age-disability-disease-dehumanize